Celá rodina se pobaví


V Chlumci nad Cidlinou stojí Fajnpark, kde se tu najde celá rodina. A nejen rodiče se tu nebudou nudit. Vezměte s sebou i dědu s babičkou a sami zjistí, že přijeli do světa rodinné zábavy.
Netradiční sporty, jako je plážový fotbal, plážový bubble fotbal nebo tenis. V parku najdete rodinné atrakce a akce, které jsou vhodné pro všechny věkové kategorie.
noční zábavní park
Když už tu budete, navštivte zámek, který si v první polovině 18. století nechal hrabě František Ferdinand Kinský postavit jako reprezentační sídlo.
V parku si všimněte sochy sedláka, která připomíná selské vzpoury proti robotě a dalším nevolnickým povinnostem. Sedláci byli neúspěšní a povstání vyvrcholili roku 1775. Odtud pochází rčení „dopadl jako sedlák u Chlumce“. Marie Terezie vydala robotní patent a o šest let později císař Josef II. zrušil v českých zemích nevolnictví.
rybník ve městě
Asi 7 km od Chlumce nad Cidlinou najdete dřevěný kostel sv. Markéty. První písemná zmínka o obci Vysočany, ve které stojí, pochází z roku 1364. Už v té době tu kostel stál.
Asi 11 km od města stojí Rozhledna – Vodárenská věž Kladruby n. L.
V severní části areálu Národního hřebčína v Kl. n. L. stojí vodojem postavený ve 20. letech 20. století. V rámci obnovy hřebčína se stal turistickou rozhlednou.
V okolí města najdete koupaliště i několik rybníků, které dodnes připomínají, že od 15. století patřilo Chlumecko mezi rybníkářské oblasti.
Ani na Lipně se nebudete nudit. Funspotlipno nabízí Adventure golfové hřiště s 18 jamkami, které jsou zasazené do členitého terénu botanické zahrady. Prochází kolem vodopádu a dvou jezírek, kde se navíc pokocháte bohatou faunou a florou. Hra není fyzicky náročná, můžou jí hrát děti i prarodiče.
Farmpark Soběhrdy vám ukáže zvířata z celého světa. Leží v malebném údolí a vy si tu budete připadat jako v podhorské přírodě. A přitom je to jen 29 km od Prahy. Při své procházce potkáte velbloudy, klokany, lamy, prasátka, pštrosy a mnoho dalších zvířat.
Zvířátka si můžete pohladit. I nakrmit je můžete. Samozřejmě, že ne vlastní svačinou.
Až budete unavení, můžete si odpočinout na plovoucích molech nebo opalovacích loukách.
Vydejte se do Archeoparku v obci Všestary. Výstavba byla realizována v letech 2009 – 2012 v rámci projektu Archeopark pravěku ve Všestarech a byl spolufinancován Evropskou unií.
zvednutá dívka
Naleznete tu expozici nazvanou Podzemí, kde se vám otevře svět z pohledu pravěkých lidí. Prohlédnete si jeskyni s malbami, akvárium s archeologickými nálezy, pazourkové doly, ukázky pohřbívání z našeho území a nalezené „poklady“ a megalitickou hrobku. Dozvíte se, jak získávají archeologové informace o předcích. Expozice Život v pravěku vám ukáže, představu o běžném životě pravěkých lidí. K tomu jsou zde tématické panely s replikami nástrojů.
Expozice Nebe je ukázkou toho, jak asi vnímali. Svědčí o tom nálezy. Uvidíte pravěkou krajinu z ptačí perspektivy.
Ať navštívíte jakékoli místo z těchto nabízených, nikdo z vaší rodiny se určitě nebude nudit a chtít už se vrátit domů.

Ohodnoťte příspěvek