Dobré věci zůstávajíUž jste si někdy všimli, kde všude jsou k vidění klasické plechové skříňky? Pokud navštívíte nějaké místo, kde se schází více lidí a je potřeba si odložit některé osobní věci, téměř vždy tu na nás bude čekat ta známá šatní skříň plechová. S tímto praktickým zařízením se setkáváme celý život. K prvnímu kontaktu většinou dochází na základní škole.

§  Určitě si každý pamatuje ten specifický zvuk, který doprovázel začátek i konec každého vyučovacího dne.

místo pro oblečení

Plechové skříňky jsou návštěvníkům k dispozici i v bazénu a fit centrech. A pokud někdy navštívíte archiv (coby badatel), budete vyzváni, abyste si do jedné z takových skříněk odložili vše nepotřebné. Tady by se bez uzamykací skříňky neobešli, protože odložení věcí je dáno přímo zákonem. V dobách minulých se šatní skříňky objevovaly většinou v jedné jediné barvě – plechově šedé. Dnešní doba se snaží být barevnější, a tak můžeme své věci odkládat do různobarevných mini šaten.

Varianta s lavičkou

Šatní skříňka je obvykle vysoká sto padesát centimetrů. Jestliže vám tato velikost nevyhovuje, není problém najít skříňku vhodnějších rozměrů.

o   Pokud nahlédnete dovnitř, uvidíte horní poličku a pod ní tyč na ramínka.
o   Na tyči bývají ještě háčky.

skříně ve třídě

Zvenku je skříňka vybavena jmenovkou. V areálech, které jsou určené pro občasné návštěvníky, jsou na skříňkách většinoučísla. Pokud chceme svým návštěvníkům nebo zaměstnancům zajistit dostatek pohodlí při převlékání, je určitě vhodnou variantou šatní skříňka s lavičkou. Tyto skříňky se velice dobře hodí do dílen, různých provozoven, ale i sportovních klubů. Toto řešení je rozhodně vhodnější v případě, že je v šatně málo místa. Pokud uprostřed instalujete dlouhou lavici, bude zabírat nepoměrně více místa nežli šatní skříňky, které mají svou lavičku. Každá jednotlivá skříňka má svůj zámek, kterým zabezpečíte uschované věci.