Prevence před krádeží automobilu


Zabezpečení vozidla proti odcizení by mělo být pro majitele zásadní. Neméně důležité je však také předcházet vykradení a nedávat případným zlodějům vůbec příležitost. Často se nám stává, že při celodenním spěchu zapomeneme kabelku, telefon nebo jiné cennosti uvnitř vozu auta. I když se vzdálíme jen na krátkou dobu, zloději tím poskytneme dostatek času pro případnou krádež. Vůbec nejhorší je ponechávat automobil odemčený. Je jedno, zda parkujeme před domem příbuzných nebo na místech, které známe, riskujeme v takovém případě vždy.
klíče od auta s chipem
Jak se tedy takovým situacím vyvarovat? Řešení není složité. Stačí dodržovat pár základních zásad a tím co nejvíce zlodějům krádež zkomplikovat, v ideálním případě zcela znemožnit. Hlavní je vždy zkontrolovat, zda jsme ve voze viditelně neponechali žádné cennosti a je zamčený. Nezapomeňme ověřit, jestli jsou všechny dveře a kufr dobře zavřené, stejně tak všechna okénka. Nemyslete si, že zloděje odradí, když v autě ponecháte psa, zvláště pokud jde o menší plemeno. Naopak riskujete zdraví svého mazlíčka. Je také dobré si při parkování vybírat osvětlená místa, která jsou i dobře viditelná z okolí. A pokud nechcete spoléhat jen sami na sebe a trochu toho štěstí, investujte do profesionálního autoalarmu.
otevřené auto
Když prevence nestačí
Mějme však na paměti, že preventivní opatření sice některé zloděje odradí, ty vynalézavější alespoň zpomalí, ale absolutně klidný spánek nám nezajistí. O to se postará jen kvalitní autoalarm napojený na bezpečnostní centrum.
To v praxi znamená, že pokud se do uzamčeného vozidla pokusí zloděj dostat, alarm ihned reaguje. Imobilizér dokáže zabránit nastartování, detektory změny tlaku a tříštění skla rozpoznají rozbité okénko a čidla náklonu nás upozorňují při pokusu ukrást kola.

Ta funguje jako praktický ovladač. Eviduje informace o stavu a poloze vozidla, informuje majitele o změnách či narušení, zaznamenává všechny jízdy a jejich historii a s její pomocí můžeme autoalarm ovládat i na dálku.

Summary
Share