Správná životospráva online


Jíte, co Vám chutná, nebo co je zdravé a tělu prospěšné? Pokud disponujete rychlým metabolismem a můžete spořádat, kde co, lze Vám pouze závidět. Ale i Vy byste měli dbát zásad zdravé výživy a nejíst všechno a moc, ale vybírat si, co je zdravé a co Vám chutná. Pokud patříte do skupiny obyvatel, kteří mají se stravováním trochu potíže, sem tam se snažíte nějaké to kilo zhubnout, protože ručička na váze se časem stala Vaším nepřítelem, nemusíte si zoufat, pomoc je nasnadě.

 jahodový dezert

Máte spoustu možností, co s tím udělat:

• využít služeb specialisty na stravování (nutričního terapeuta či poradce)

• zeptat se v lékárně či specializované prodejně zdravé výživy

• zkusit samostudium koupí nějakého titulu na obálce slibujícím rychlé a zdravé zhubnutí

• aktivně studovat ve škole ve vybraném studijním oboru – prezenčně, dálkově, distančně

• vyzkoušet např. víkendový kurz zdravého stravování

• zkusit samostudium formou online vzdělávacího kurzu

 

Co se týká např. online vzdělávání, na internetu je dnes nabídka široká. Studujete doma, kdy máte čas a náladu a učíte se krok za krokem, co jíst, kdy, kolik, proč, s čím co nekombinovat, pro koho je která potravina vhodnější nebo kdo by se jí měl vyvarovat. Naučíte se spoustu informací o Vašem těle, o nemocích, které se dají vhodnou úpravou jídelníčku zmírnit, či jen svému tělu dopřejete vitalitu správnou kombinací zdraví prospěšných látek ze stravy. U tohoto typu kurzů nemusíte nikam jezdit, trávit několik hodin v lavici, potom se zase trmácet domů a doma dále studovat. Toto odpadá. Vy si určujete, kdy budete studovat, jakým tempem a samozřejmě můžete být kdykoliv se svým lektorem v online kontaktu a na cokoliv se zeptat, e-mailem, telefonicky, skrze poradnu.

 

Všechno něco stojí a i Vaše rozhodnutí udělat něco se svojí váhou a začít zdravě jíst a žít také. Kurzy zdravého stravování jsou cenově rozmanité, od pár stovek po desítky tisíc, jsou populární a lidé o ně mají zájem. Pokud si vyberete např. rozsáhlejší kurz, který trvá i několik měsíců, můžete se samozřejmě domluvit na splátkách.

 

Naučíte se mnohé:

–          co jste dosud nevěděli

–          osvojíte a doplníte si informace, kterým jste mysleli, že rozumíte, ale v kurzu zjistíte, že to tak nebylo

–          dozvíte se mýty o stravování, které populací kolují

–          naučíte se tvořit jídelníčky s ohledem na věk, typ postavy, práci, kterou daný člověk vykonává, sportovní zátěž, zdravotní omezení, nemoci, atd.

–          dozvíte se, že jinak se stravuje těhotná žena a jinak např. horník, senior upoutaný na lůžko, dítě v mateřské školce, žena v kanceláři nebo fotbalový trenér

–          zjistíte, jak si sestavit vhodný jídelníček přesně dle Vašich osobních parametrů

 pekáč zeleniny

A pak už jenom hurá na nákupy nejlépe na farmářské trhy, nebo do prodejen zdravé výživy a Vaše cesta za zdravým stravováním může začít. Nemusíte se bát, že se výsledky nedostaví, pokud budete poctivě dodržovat nastavená pravidla, můžete očekávat pozitivní změny již velmi brzy.